Pani Fu Suqing, 116 lat: chińska recepta na długie życie

http://31.media.tumblr.com/e844d1831236c43faa7607701dc9aa44/tumblr_mqpmnhxoBM1sqn7beo1_500.jpg

Fu Suqing, mieszkanka Chin, najstarsza kobieta świata. Foto: 31.media.tumblr.com

Pani Fu skończyła 116 lat

i jest uważana za najstarszą kobietę świata. Sama pierze, jest sprawna fizycznie i sama chodzi na spacery mimo, że porusza się o lasce. A oto jej recepta na długie życie:

*należy wszystko jeść

*należy uprawiać ćwiczenia fizyczne

*i przede wszystkim nigdy na nic się nie denerwować!

Każdy człowiek chce długo i zdrowo żyć – jest to naturalne, i każdy szuka sposobu na szczęśliwe życie. Nasze polskie portale zapełniają najróżniejsze diety cud, ostrzeżenia przed jedzeniem tej lub innej potrawy. Recepta pani Fu obala jednak wszelkie stereotypy żywieniowe i zalecane diety – jest najprostsza z możliwych. O wpływie systematycznych ćwiczeń fizycznych wiadomo od dawna, że sprzyjają zdrowiu. Jednak podkreślenie zachowania spokoju w każdej stresowej sytuacji jest najciekawsze. Choć też od lat wiemy z badań, że silny stres jest przyczyną wielu chorób, a niektórzy lekarze wysuwają tezę, że jest główną przyczyną raka.

Zachowanie równowagi emocjonalnej w życiu, codzienny spacer i gimnastyka oraz normalne odżywianie się – wydaje się być oryginalnym chińskim przepisem na długowieczność.

Mamy koniec lata i ogarnia nas nastrój nostalgii wynikający z konieczności podporządkowania się rytmom pór roku i zbliżającą się zimą. Pani Fu poucza nas, że nie ma co ulegać sentymentom i wspomnieniom pięknych słonecznych dni, tylko rozpoczynać dzień od gimnastyki. I nie irytować się w ciągu kolejnych godzin.

Pani Fu życzymy długich lat życia.

http://www.sapendolo.it/wp-content/uploads/2013/07/Fu-Suqing.jpg

sapendolo.it

Za podanymi stronami i Onet.pl – opracował Andrzej Mazur, specjalista ds. publicity Maxtrade